HomeCoinsMettalex (MTLX)تقویت زنجیره های تامین پایدار: هوش مصنوعی، شفافیت و معیارهای زمان واقعی...

تقویت زنجیره های تامین پایدار: هوش مصنوعی، شفافیت و معیارهای زمان واقعی | by Ali | Fetch.ai | Dec, 2021

- Advertisement -


Ali
تقویت زنجیره های تامین پایدار: هوش مصنوعی، شفافیت و معیارهای زمان واقعی | by Ali | Fetch.ai | Dec, 2021

زندگی روزمره ما کاملاً به زنجیره های تأمین در سراسر جهان وابسته است تا دسترسی به مناطق و بازارها را هم برای مصرف کنندگان و هم برای مشاغل فراهم کند. زندگی در جهانی به طور فزاینده ای جهانی شده، زنجیره های تامین را به طور چشمگیری به شبکه های پویا و به هم پیوسته تبدیل کرده است.

با این حال، این ناکارآمدی های بزرگی را در شبکه ایجاد کرده است که منجر به چالش های بزرگ شده است. COVID-19 خطرات و شکنندگی زنجیره های تامین پیچیده امروزی را آشکار کرده است. به طور خاص، اتکای بیش از حد به فروشندگان متمرکز به عنوان منبع محصولات و اجزای حیاتی، دقیقاً در زمانی که به آن انعطاف پذیری بیشتر نیاز است، منجر به انعطاف ناپذیری می شود. نتیجه دشواری شدید در تعیین معیارها و داده‌های کلیدی، مانند کشور مبدأ است، با توجه به اینکه یک محصول واحد می‌تواند از اجزای تولید شده از قاره‌های مختلف ساخته شود. این باعث ایجاد زنجیره‌های ارزش پیچیده‌ای شده است که در آن بسیاری از اقدامات غیراخلاقی و ناپایدار اتفاق می‌افتد که لزوماً نمی‌توان آنها را به طور مؤثر ردیابی و نظارت کرد. این موارد عبارتند از: کار کودک، شرایط ناایمن کار، تبعیض در محیط های کاری و آسیب های محیطی.

علاوه بر این، زنجیره‌های تامین جهانی با چالش‌های خارجی مانند رویدادهای آب و هوایی طبیعی، درگیری‌های ژئوپلیتیکی و چالش‌های مالی مواجه هستند. این بیماری همه گیر اسطوره بزرگ مدیریت زنجیره تامین را آشکار کرده است: اینکه اطلاعات مورد استفاده برای اکثر برنامه ریزی ها دقیق است. بر اساس گزارش موسسه اقتصاد و لجستیک کشتیرانی (ISL)، شاخص توان کانتینری که تعداد افراد و کالاهایی را که روزانه از بنادر کشتیرانی عبور می‌کنند را اندازه‌گیری می‌کند، از 113.3 در ژانویه 2020 به 107.7 در می 2020 کاهش یافته است – کاهش 9.5 درصدی. . به طور متوسط، این اختلالات خارجی 184 میلیون دلار در سال برای کسب و کارها هزینه دارد.

شرکت ها هستند

شرکت ها به ارزش تجاری ذاتی قابلیت ردیابی برای کارایی، صرفه جویی در هزینه و دستیابی به حق بیمه محصول در بازار پی می برند. علاوه بر این، حمایت فزاینده از سوی مشتریان و قوانین از سوی دولت ها برجسته است. با این حال، شرکت‌ها ابتدا باید بر بی‌اعتمادی مرتبط با تایید ادعاهای هویت و قابلیت ردیابی محصول غلبه کنند. بدون توانایی داشتن دید شفاف در مورد زنجیره تامین، کسب و کار و مصرف کنندگان نمی توانند به طور کامل از این اقدامات غیراخلاقی آگاه باشند و هدایت شوند.

عدم دید و انعطاف پذیری در زنجیره تامین عمیقاً ریشه دوانده است که منجر به ناکارآمدی هایی می شود که با راه حل های فعلی تا حد زیادی اجتناب ناپذیر است. این به دلیل زیرساخت فناوری اطلاعات است که در حال حاضر استفاده می شود که سیلوهای داده را ایجاد می کند که از دسترسی آماده به اطلاعات حیاتی در مواقع ضروری جلوگیری می کند و منجر به ناتوانی در اتخاذ تصمیمات آگاهانه و حساس می شود.

دیجیتالی شدن، زمانی که با استفاده از ابزارهای کارآمد و پیشرفته مانند بلاک چین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا اجرا شود، به مزایای قابل توجهی مانند شفافیت، پیش بینی پذیری، پاسخگویی و قابلیت ردیابی منجر می شود که همگی برای ایجاد تغییرات مثبت برگشت ناپذیر در زنجیره تامین جهانی بسیار مهم هستند.

بهینه سازی بلاک چین + هوش مصنوعی + ML برای زنجیره تامین

راه حل در همگرایی هوش مصنوعی، اینترنت اشیا و بلاک چین قرار دارد. این فناوری‌های ترکیبی راه‌حل‌هایی را برای ردیابی‌پذیری سرتاسر بیشتر و کاهش زمان واقعی در زنجیره‌های تامین ارائه می‌کنند. زنجیره‌های تامین دیجیتال ادغام شده با راه‌حل‌های بلاک چین و هوش مصنوعی، مدیریت داده‌ها را ارائه می‌کنند، سیلوها را با نمای هم‌زمان پویا از داده‌ها حذف می‌کنند که به دید بهتر در داخل و در سراسر زنجیره‌های تامین کمک می‌کند.

؛Fetch.ai، مطابق با COP26 و مقررات زیست محیطی، در حال تلاش برای ارائه داده های پایداری دقیق مانند منشاء محصول، انتشار کربن، دستمزد و ساعات کار، وضعیت، کیفیت و قیمت محصولات و همچنین تاریخ و مکان است. معامله. عامل‌های دیجیتال Fetch.ai در مرکز این امر قرار دارند، که می‌توان آنها را به عنوان دوقلوهای دیجیتالی در نظر گرفت که وظایفی را برای شما نشان می‌دهند و انجام می‌دهند. در این مثال، تامین کنندگان توسط نمایندگان/دوقلوهای دیجیتالی Fetch.ai در زنجیره تامین نشان داده می شوند. این عوامل به طور مستقل با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند تا داده‌های پایداری را جمع‌آوری کنند و امکان تصمیم‌گیری بیشتر را فراهم کنند.

  • نمایندگی های دیجیتال داده های مورد نیاز را در مورد زنجیره های عرضه و ارزش با تمرکز بر سرمایه طبیعی و اجتماعی ارائه می دهند.

همکاری ما با LiquidChefs از فناوری عامل Fetch.ai برای ایجاد یک زنجیره تامین کاملا شفاف و مستقل استفاده می کند. ما از اینکه کار خود را با همکاری LiquidChefs در مجمع جهانی اقتصاد در ژانویه 2022 به نمایش می‌گذاریم، هیجان‌زده هستیم. در اینجا، نحوه جمع‌آوری داده‌های پایداری را در زنجیره‌های تامین جهانی نشان خواهیم داد.Source link

- Advertisement -
Mr Bitcointe
Mr Bitcointehttps://www.bitcointe.com/
“Fact You Need To Know About Cryptocurrency - The first Bitcoin purchase was for pizza.” ― Mohsin Jameel
462FansLike
76FollowersFollow
4,567FollowersFollow
5,261FollowersFollow
1,580FollowersFollow
2,230SubscribersSubscribe

Most Popular

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 24,091.45
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,893.16
tether
Tether (USDT) $ 1.00
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 143.89
litecoin
Litecoin (LTC) $ 62.45
eos
EOS (EOS) $ 1.32
okb
OKB (OKB) $ 18.79
tezos
Tezos (XTZ) $ 1.91
leo-token
LEO Token (LEO) $ 4.70
cardano
Cardano (ADA) $ 0.532516
monero
Monero (XMR) $ 158.88
stellar
Stellar (XLM) $ 0.125598
chainlink
Chainlink (LINK) $ 9.05
huobi-token
Huobi (HT) $ 4.45
tron
TRON (TRX) $ 0.070675
usd-coin
USD Coin (USDC) $ 1.00
dash
Dash (DASH) $ 56.04
neo
NEO (NEO) $ 11.90
iota
IOTA (MIOTA) $ 0.349502
nem
NEM (XEM) $ 0.053703
zcash
Zcash (ZEC) $ 79.26
maker
Maker (MKR) $ 1,071.73
paxos-standard
Pax Dollar (USDP) $ 0.999825
ethereum-classic
Ethereum Classic (ETC) $ 43.84
vechain
VeChain (VET) $ 0.032916
true-usd
TrueUSD (TUSD) $ 1.00
ftx-token
FTX (FTT) $ 31.05
kucoin-shares
KuCoin (KCS) $ 10.61
waves
Waves (WAVES) $ 6.11