HomeCoinsMettalex (MTLX)Fetch-ai Network ve SubQuery Ortaklığı | by Berat Tura | Fetch.ai |...

Fetch-ai Network ve SubQuery Ortaklığı | by Berat Tura | Fetch.ai | Jul, 2022

- Advertisement -


SubQuery’nin Cosmos ekosisteminin tüm yerel katmanlarını destekleme girişiminin bir parçası olarak SubQuery, Fetch-ai Ağı (Cosmos-SDK’ya dayalı bir zincirler arası protokol) desteğini duyurmaktan mutluluk duyar. Fetch-ai ağı, merkeziyetsiz bir dijital ekonomi etrafında oluşturulan akıllı altyapıyı etkinleştirmek için açık erişimli, tokenize edilmiş, merkeziyetsiz bir makine öğrenmesi ağı kuruyor.

SubQuery’nin esnek, hızlı, açık ve merkezi olmayan veri indeksleme çözüm yolu, geliştiricilere protokolleri ve uygulamaları için zincir üzerindeki verileri kolayca organize etmek ve sorgulamak için gereken araçları sağlar. Arkayüz (backend) soyutlayan SubQuery, özel bir API sağlar ve geliştiricilerin kendi dizin oluşturma çözümlerini oluşturmak yerine ürün geliştirmeye ve kullanıcı deneyimine odaklanmasını sağlar.

Fetch-ai Network ekibi, SubQuery’yi bu çok ihtiyaç duyulan aracı geliştirmek ve geliştirici topluluklarıyla paylaşmak ve kilometre taşlarına daha hızlı ulaşmak için dApp (merkeziyetsiz uygulama) dağıtım deneyimini hızlandırmak için doğru ortak olarak görüyor. SubQuery, Juno’daki ilk testin ardından Cosmos desteğinin Cosmos galaksisindeki Fetch-ai Ağı gibi diğer ağlar için kullanıma hazır çalıştığını görmekten heyecan duydu.

Fetch-ai Ağı, açık kaynak SDK’sı, araçlar, dokümantasyon, geliştirici desteği ve geliştiricilerin SubQuery’nin Hibe Programına katılmaya uygunluk da dahil olmak üzere SubQuery ekosisteminden aldığı diğer avantajlar dahil olmak üzere tam SubQuery deneyiminden yararlanacaktır. Ek olarak, Fetch-ai Ağı, SubQuery’nin kurumsal düzeyde altyapı barındırma sağlayan ve her gün 400 milyondan fazla isteği işleyen hizmeti tarafından barındırılır.

“Blok zinciri verilerine hızlı erişim, Fetch’in yoğun bilgi işleme yapay zekası ve aracı tabanlı otomasyon ürünleri için büyük önem taşır. SubQuery’nin dizin oluşturma çözümüyle entegrasyonumuz, yalnızca AI ve otomasyonla karmaşık koordinasyon zorluklarını çözme hedeflerimizi desteklemekle kalmaz, aynı zamanda Fetch-ai Network’ü dApp (merkeziyetsiz uygulama) oluşturucularının uygulamalarını geliştirmeleri ve başlatmaları için mükemmel bir seçim haline getirmek için araç zincirimizin geri kalanını güzel bir şekilde tamamlar.” Fetch-ai Network’ün Baş Ürün Sorumlusu Kamal Ved dedi.

Fetch-ai Network’te Kıdemli Blockchain Geliştiricisi Bryan White, “SubQuery’nin mükemmel bir geliştirici deneyimi, basit ama çok yönlü bir çerçevesi ve iyi düşünülmüş API’leri (uygulama programlama arayüzü var)” dedi.

SubQuery, 2021’deki kuruluşundan bu yana Polkadot’ta lider veri indeksleme çözümü olarak kendini kanıtladı ve Moonbeam ve Acala gibi önde gelen projelere her gün yüz milyonlarca sorgu sunarak hızlı bir büyüme sağladı.Polkadot’taki başarı, SubQuery’yi diğer Katman-1 blok zincirleriyle gerçekten evrensel bir çözüm haline getirmek için entegre etmeye teşvik etti ve Fetch-ai Network, sıradaki durak oldu.

SubQuery’nin Kurucusu ve CEO’su Sam Zou, “SubQuery, web3 altyapısının temel bir parçasıdır ve yeni ekosistemlere sağlayabileceği hızlı başlangıcı görmeyi seviyoruz. Fetch.ai geliştiricilerinin Web3’ün geleceğini birlikte yaratmak ve yenilemek için daha güçlü olmalarına yardımcı olmaktan heyecan duyuyoruz.”

SubQuery, şu anda SubQuery Ağı’nı oluşturmak için protokolü merkeziyetsizleştirmeye ve tokenize etmeye odaklanmıştır. SubQuery Ağı basit ve herkes için erişilebilir olacak, ödeme yöntemlerinde yenilik yapacak ve en önemlisi, en başından itibaren Fetch-ai Ağı projelerinin endekslenmesini destekleyecektir.

Bir Fetch-ai Network girişim ortağı olarak SubQuery’ye katılmak isterseniz, lütfen [email protected] adresine ulaşın.

Önemli Kaynaklar

Geliştirici dokümantasyonu: https://academy.subquery.network/

Başlangıç projesi: https://github.com/subquery/cosmos-subql-starter/tree/fetchhub-4

Sözlük: https://explorer.subquery.network/subquery/subquery/cosmos-fetch-ai-dictionary

Discord topluluğu(teknik destek dahil): https://discord.com/invite/subquery

Fetch-ai Network HAKKINDA

Fetch-ai Network, kripto ekonomisine yapay zeka sağlıyor. Yapay zeka tarafından desteklenen Otonom Ekonomik Ajanlar, tek bir kullanıcının ihtiyaçlarına hizmet edebilen veya on-chain oracle’lar için milyonlarca veri noktası toplayabilen merkeziyetsiz finansa otomasyon sağlar. Bu aracı tabanlı sistemler, mevcut katman-1 (layer-1) çözümlerinden daha fazla esneklik, hız ve kripto-ekonomik güvenlik sağlar ve merkeziyetsiz finansın geleceğini temsil eder. Fetch-ai ağı, Cosmos-SDK’ya dayalı bir zincirler arası protokoldür ve yüksek performanslı bir WASM tabanlı akıllı sözleşme dili (CosmWasm) kullanır. Bu aynı zamanda Fetch-ai ağının Ethereum için bir katman-1 ağı ve blok zinciri dünyasının geri kalanına zincirler arası bir köprü olarak hizmet etmesine izin verir.

Twitter | Linkedin | Website | Discord | Reddit | Telegram | Linktree | Youtube

SubQuery HAKKINDA

SubQuery, başkalarına geleceğin Web3 uygulamalarını oluşturmasını sağlayan bir blok zinciri geliştirici araç takımıdır. Bir SubQuery projesi, Katman-1 zincirlerinden verileri düzenlemek ve sorgulamak için eksiksiz bir API’dir. Şu anda Polkadot, Substrate, Avalanche, Terra, Cosmos ve Juno projelerine hizmet veren bu hizmet olarak veri, geliştiricilerin veri işleme için özel bir arkayüz oluşturmaya zaman kaybetmeden temel kullanım durumlarına ve önyüz odaklanmalarına olanak tanır. SubQuery, aynı ölçeklenebilir ve güvenilir çözümü, tamamen merkeziyetsiz bir şekilde etkinleştirmeyi ileri sürer.

Linktree | Website | Discord | Telegram | Twitter | Matrix | LinkedIn | YouTube

Source link

- Advertisement -
Mr Bitcointe
Mr Bitcointehttps://www.bitcointe.com/
“Fact You Need To Know About Cryptocurrency - The first Bitcoin purchase was for pizza.” ― Mohsin Jameel
462FansLike
76FollowersFollow
4,567FollowersFollow
5,261FollowersFollow
1,580FollowersFollow
2,230SubscribersSubscribe

Most Popular

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 16,902.86
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,273.20
tether
Tether (USDT) $ 0.999317
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 113.55
litecoin
Litecoin (LTC) $ 79.26
eos
EOS (EOS) $ 0.939483
okb
OKB (OKB) $ 20.71
tezos
Tezos (XTZ) $ 1.01
leo-token
LEO Token (LEO) $ 3.90
cardano
Cardano (ADA) $ 0.316742
monero
Monero (XMR) $ 139.39
stellar
Stellar (XLM) $ 0.090268
chainlink
Chainlink (LINK) $ 7.63
huobi-token
Huobi (HT) $ 7.14
tron
TRON (TRX) $ 0.054263
usd-coin
USD Coin (USDC) $ 0.998901
dash
Dash (DASH) $ 44.32
neo
NEO (NEO) $ 6.90
iota
IOTA (MIOTA) $ 0.213711
nem
NEM (XEM) $ 0.032965
zcash
Zcash (ZEC) $ 41.05
maker
Maker (MKR) $ 660.99
paxos-standard
Pax Dollar (USDP) $ 0.998643
ethereum-classic
Ethereum Classic (ETC) $ 20.39
vechain
VeChain (VET) $ 0.01902
true-usd
TrueUSD (TUSD) $ 0.998837
kucoin-shares
KuCoin (KCS) $ 6.72
waves
Waves (WAVES) $ 2.37